Badanie mikrobiologiczne wody Warszawa.

badanie mikrobiologiczne wodyBadanie mikrobiologiczne wody Warszawa

Czy wiesz, że jako właściciel lokalu gastronomicznego masz obowiązek przeprowadzać regularne badanie mikrobiologiczne wody zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 7 grudnia 2017 roku?

 

Dlaczego badanie mikrobiologiczne wody jest tak ważne?

Wiele zanieczyszczeń wody jest niewidocznych dla oka. Zaobserwować je można jedynie podczas badań mikrobiologicznych wody w laboratorium. Spożycie wody zawierającej szkodliwe substancje i mikroorganizmy jest wysoce niebezpieczne dla zdrowia, dlatego właściciele lokali gastronomicznych są zobowiązani do regularnego przeprowadzania badań mikrobiologicznych wody dla SANEPIDu. W przypadku podejrzenia zatrucia pokarmowego u klientów, którzy korzystali z usług Państwa lokalu, przedstawienie ważnych wyników badania mikrobiologicznego wody może oszczędzić Państwu wielu problemów i nieprzyjemności.

Woda jest zdatna do użytku, jeżeli nie ma w niej mikroorganizmów chorobotwórczych, pasożytów i substancji w ilościach stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego tak istotne jest badanie mikrobiologiczne wody, potwierdzające odpowiednie właściwości wody.

W naszym laboratorium przeprowadzamy kompleksowe badanie mikrobiologiczne wody zimnej i ciepłej dla lokali gastronomicznych, uwzględniając obowiązujące przepisy i wymagania Sanepidu. Pomagamy również w uzyskaniu informacji dotyczących zakresu analiz mikrobiologicznych wody wymaganych przez lokalną jednostkę Inspekcji Sanitarnej. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność, że poprzez badanie mikrobiologiczne – woda w ich lokalu gastronomicznym jest w pełni bezpieczna.

Badanie mikrobiologiczne wody Warszawa

Sprawdzimy Twoją wodę pod kątem obecności:

  • Bakterii z grupy coli
  • Escherichia coli
  • Enterokoków
  • Clostridium perfringes
  • Legionella sp
  • Ogólnej liczba mikroorganizmów w 22 °C

Nasze badanie mikrobiologiczne wody w Warszawie pozwoli dokładnie ocenić stan wody w Twoim lokalu i jej przydatność do celów spożywczych i gastronomicznych.

Badanie mikrobiologiczne wody jest częścią procesu HACCP (Systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli) wymaganego dla punktów gastronomicznych. Ma ona na celu zapobieganie zagrożeniom i zapewnienie bezpieczeństwa żywności. W przypadku wykrycia nieprawidłowości właścicielowi lokalu grożą wysokie kary. Warto przy tym pamiętać, że jednorazowe badanie mikrobiologiczne wody dla SANEPIDu to za mało. Do zanieczyszczenia wody może dojść w trakcie użytkowania lokalu, w związku z czym badanie mikrobiologiczne wody powinno być przeprowadzane regularnie. Tak samo, jak sprawdzanie wentylacji w lokalu.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów w zakresie badania wody dla SANEPID, oferujemy profesjonalne i kompleksowe badanie mikrobiologiczne wody dla celów spożywczych i gastronomicznych. Działamy na terenie miasta Warszawa oraz okolicznych miejscowości obsługując punkty i lokale gastronomiczne oferujące dania na wynos, jak również restauracje.

 

Wszystkie badania mikrobiologiczne wody przeprowadzamy zgodnie z wymaganiami lokalnego SANEPIDu, dzięki czemu macie Państwo pewność, że woda w Państwa lokalu jest nie tylko wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych, ale jednocześnie spełnia wszystkie wymagania Inspekcji Sanitarnej, pod którą podlega prowadzony przez Państwa lokal. Badanie mikrobiologiczne wody dla SANEPIDu jest relatywnie tanie (sprawdź Ile kosztuje badanie wody w Sanepidzie), a pozwala zaoszczędzić wydatków oraz nerwów w przypadku ewentualnej kontroli Inspekcji Sanitarnej.

 

Badanie mikrobiologiczne wody Warszawa – zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług.

Nie ryzykuj! Zadbaj o bezpieczeństwo w Twoim lokalu.

Zamów badanie mikrobiologiczne wody w Warszawie! Skontaktuj się z nami już dziś.