Badanie wydajności wentylacji pod kątem wymogów Sanepidu.

 

Sprawdzanie wentylacji Warszawa.

sprawdzanie wentylacji

 

Pomiar skuteczności wentylacji cena

Cena pomiaru skuteczności wentylacji to 25,00 zł za punkt pomiarowy (komin, okap, szacht wentylacyjny), nie mniej jednak niż 500,00 zł za kompletną dokumentację do złożenia w SANEPIDzie.

Cena pomiaru wentylacji zawiera protokół skuteczności wentylacji.

 

Sprawdzanie wentylacji Warszawa

Czy wiesz, że prowadząc lokal gastronomiczny jesteś zobowiązany do spełnienia szeregu wymogów, jakie narzucają obowiązujące przepisy i lokalne jednostki Inspekcji Sanitarnej? Jednym z nich jest zadbanie o odpowiedni stan wentylacji lokalu. Aby funkcjonowała w sposób prawidłowy niezbędna jest jej okresowa kontrola i czyszczenie. Przeprowadzając regularne kontrole, czyszczenie i sprawdzanie wentylacji, masz pewność, że wentylacja w Twoim lokalu odpowiada wymogom, jakie dla wentylacji stawia SANEPID.

Sprawdzanie wentylacji poprzez pomiar skuteczności i wydajności wykonuje się:

  • bezpośrednio po jej instalacji w momencie odbioru obiektu, by sprawdzić jej prawidłowe działanie i poziom hałasu (powinien być zgodny z obowiązującymi normami)
  • w trakcie jej użytkowania i eksploatacji (prawo budowlane zaleca przegląd wentylacji raz do roku)

Prawidłowo działająca wentylacja umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza, odprowadza ciepło, niweluje nieprzyjemne zapachy zapewniając komfortowe warunki pracownikom i klientom lokalu. W trakcie normalnego użytkowania wydajność wentylacji może ulec obniżeniu ze względu na zanieczyszczenia gromadzące się w przewodach wentylacyjnych i/lub zużywanie się poszczególnych elementów eksploatacyjnych instalacji. Żeby temu zapobiec, zaleca się sprawdzanie wentylacji pod kątem pomiaru skuteczności, wydajności oraz sprawności.

Sprawdzanie wentylacji i pomiar jej skuteczności

Przeprowadzimy szczegółowe sprawdzanie wentylacji i badanie jej wydajności w Twoim lokalu, uwzględniając specyfikę zagrożeń na poszczególnych stanowiskach pracy i wymogi lokalnego Sanepidu. W razie konieczności zalecimy jej naprawę lub czyszczenie, dzięki czemu unikniesz ewentualnych kar w przypadku kontroli. Badanie skuteczności i sprawdzanie wentylacji umożliwia wykrywanie i usuwanie nieprawidłowości na etapie, na którym nie zagrażają one jeszcze normalnemu funkcjonowaniu lokalu gastronomicznego. Dodatkowo regularnie przeprowadzana kontrola i sprawdzanie wentylacji, pozwala uniknąć kosztów związanych z naprawami instalacji oraz usuwaniem skutków nieprawidłowego funkcjonowania instalacji, np. w postaci wilgoci w pomieszczeniu.

Używane przez nas przyrządy pomiarowe posiadają aktualne protokoły kalibracji, co daje pewność właściwie przeprowadzonego badania sprawdzenia wentylacji.

Po kontroli i sprawdzeniu wentylacji, otrzymasz protokół z pomiaru skuteczności wentylacji, jej wydajności i głośności, który odbierany jest przez Sanepid przy odbiorze sanitarnym lokalu.

Sprawdzanie wentylacji Warszawa. Pomiar skuteczności wentylacji cena.

Podczas badania sprawdzanie wentylacji obejmuje:

  • wydajność wentylacji nawiewnej i wyciągowej
  • wartość temperatury
  • wartość ciśnienia
  • przepływ i regulację układu wentylacyjnego
  • zgodność pomiarów z projektem i obowiązującymi normami
  • poziom hałasu wydobywającego się z instalacji wentylacyjnej

Usługi, takie jak: odbiór wentylacji mechanicznej w nowo powstającym lokalu gastronomicznym, sprawdzanie wentylacji, pomiar jej skuteczności, badanie wydajności wentylacji, czy rutynowa kontrola wentylacji przeprowadzamy na terenie miasta Warszawa oraz okolicznych miejscowości. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam przeprowadzać kontrole z uwzględnieniem wymogów, jakie musi spełniać wentylacja dla SANEPIDu. Sprawdź wentylację już dziś!

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów oferujemy również badanie mikrobiologiczne wody przeprowadzane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 7 grudnia 2017 roku.

Zamów okresowe sprawdzanie wentylacji.
Zyskaj gwarancję bezpieczeństwa w swoim lokalu!
Konkurencyjna cena pomiaru skuteczności wentylacji.

Skontaktuj się z nami pod nr tel. 602 174 967 lub poprzez formularz kontaktowy.
Sprawdzanie wentylacji Warszawa. Pomiar skuteczności wentylacji cena.