Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ile kosztuje badanie wody w Sanepidzie?

Ile kosztuje badanie wody w Sanepidzie?Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 7 grudnia 2017 roku właściciel lokalu gastronomicznego jest zobowiązany do regularnego przeprowadzania badania wody na obecność mikroorganizmów chorobotwórczych. Ile kosztuje badanie wody w Sanepidzie? Czy mikrobiologiczne wody można zlecić wyspecjalizowanej firmie?

Szczegółowym badaniom poddaje się m.in. wodę pitną, wodę do celów spożywczych i gastronomicznych, wodę basenową. To ile kosztuje badanie wody w Sanepidzie lub innej firmie specjalizującej się w analizie wody dla konkretnych celów zależy od wielu czynników. Na ogół od rodzaju badania, a także zakresu oznaczanych parametrów. Cena badania wody w Sanepidzie oraz innej firmie zależy także od rodzaju wody poddawanego badaniu. W cenniku większości jednostek specjalizujących się w badaniu i analizie wody można znaleźć m.in. ceny badania wody powierzchniowej, podziemnej oraz wody uzdatnionej.

Badanie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia

Badanie wody pitnej, wody spożywczej oraz wody przeznaczonej do celów gastronomicznych obejmuje z reguły ocenę kilkunastu wskaźników, które następnie są porównywane zgodnie z parametrami określonymi w przedmiotowym Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

Rozporządzenie definiuje wymagania mikrobiologiczne, chemiczne, organoleptyczne i fizykochemiczne, a także wymagania co do przechowywania i magazynowania wody. Monitoringiem obejmuje się parametry grupy A, w ramach których ocenia się m.in. ogólną liczbę mikroorganizmów w wodzie w temperaturze 220C, w tym bakterie grupy coli, a także barwę, mętność, smak, zapach, stężenie jonów wodoru i przewodność elektryczną. W zależności od przeznaczenia wody ocenie podlegają również wybrane parametry z grupy B, w ramach której oceniana jest przede wszystkim obecność niebezpiecznych związków chemicznych w wodzie.

Klientów zainteresowanych zleceniem badania mikrobiologicznego wody zachęcamy do kontaktu. Przeprowadzamy również badania i analizę wody do celów innych niż gastronomiczne. Cena badania jest uzależniona od liczby analizowanych parametrów. W celu uzyskania wiążącej wyceny zapraszamy do kontaktu.

Nie ryzykuj! Zadbaj o bezpieczeństwo w Twoim lokalu.

Zamów badanie mikrobiologiczne wody już dziś! Skontaktuj się z nami pod nr tel. 602 174 967 lub poprzez formularz kontaktowy.